Eesti Teadusagentuur ning Haridus- ja Teadusministeerium kutsuvad üliõpilasi osalema 27. riiklikul teadustööde konkursil.
Konkursiga soovitakse väärtustada üliõpilaste teadustööd, suurendada üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi.
Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel ütles, et teadustööde konkursid on üliõpilastele või äsjastele vilistlastele hea stiimul ja võimalus end proovile panna.
18.–20. mail peetakse Tartus rahvusvahelised üliõpilasmängud «SELL Student Games 2018», mis toovad kokku 60 ülikooli tudengid 11 riigist.
Sel aastal võetakse Tartus mõõtu kergejõustikus, sulgpallis, korvpallis, males, saalihokis, judos, minijalgpallis, jõutõstmises, ujumises, lauatennises, võrkpallis ja maadluses.
Võistlustest võtavad osa praegused üliõpilased ja 2017. aastal ülikooli lõpetanud. Eestit esindavad mängudel mitu tippkergejõustiklast, -maadlejat ja -maletajat.
TÜ üliõpilasesinduse korraldatud Facebooki online-intervjuude sarjas vastas ligi veerandsaja tudengi küsimustele haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi. Noppisime intervjuust välja teemad, mis puudutavad kõige lähemalt Eesti kõrgharidust.
Mis on hariduse suurim eesmärk? Mida teeks Jürgen Ligi Tartu ülikooli rektorina? Kui hea on ministri arvates Eesti ülikoolide konkurentsivõime? Need on vaid mõned küsimused, millele üliõpilased vastuseid soovisid.
Maikuus energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt võitnud projekti «Võta kraanist!» tegijad avavad novembris kõigis ülikooli õppehoonetes kõrged uued kraanid, kust saab pudeliga vett võtta.
Kas üliõpilaste mittevormiline liikumine võib ülikooli muuta? Võib küll, tõestasid 1980. aastate tudengid.
Toona oli ennekuulmatu, et ülikooli nõukogu otsustaks üliõpilaste pealekäimisel teha muudatusi sõjalises õpetuses, selle õpetamine isegi lõpetada, anda tagasi seltside ja korporatsioonide majad jmt. Aga just nii juhtus ühest riigikorrast teise üleminekul. Selle kohta saab lugeda Ivo Rulli almanahhist «Tartu tudengid kuumadel kaheksakümnendatel».
27. mail kuulutati välja energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt kolm parimat meeskonda. Konkursi esimese koha sai TÜ tudengite projekt «Võta kraanist!».
Teise koha pälvis TTÜ meeskond «Köögisoojus» ainulaadse soojusvaheti väljatöötamise eest ning kolmanda TÜ üliõpilaste projekt «Keskkonnasõbralik jõusaal», mis toob ülikooli spordihalli elektrit tootvad trenažöörid. Kõik kolm said auhinnaks ligi 10 000 eurot, et alustatud projekte edasi arendada.
Mullu võeti vastu ülikooli uus põhikiri, endiselt on päevakorral ka arengukava ja õppekavade reform. Mida arvavad muutustest ülikoolis tudengiesindajad?
Mullu kevadel korraldati ka Eesti kõrgkoolide üliõpilaste seas küsitlus, mis oli osa üleeuroopalisest uuringust Eurostudent V. Selle tulemused annavad muuhulgas hea pildi meie tudengite elu-olust vahetult enne uuele süsteemile üleminekut.