Keskkonnainvesteeringute Keskuse ressursisäästukonkursi Negavatt võitis tänavu meeskond Circup, kes toodab tanklatesse ja kohvipoodidesse mõeldud kuiva jää tehnoloogial põhinevaid masinaid, mida tarvitatakse korduvkasutatavate topside kiireks pesemiseks.
Kõik Circupi liikmed on Tartu Ülikooli üliõpilased või vilistlased.
Täna käivitub neljandat hooaega keskkonnauuringute keskuse ellu kutsutud üliõpilastele suunatud energia- ja ressursikonkurss Negavatt. Oodatakse tudengite nutikaid projektiideid, mis aitavad vähendada ressursi- ja energiakulu nende ülikoolis või selle vahetus läheduses.
Üliõpilaste energia- ja ressursisäästukonkursil Negavatt võistlevad 11 parimat ideed 10 000 euro suuruse peavõidu nimel. Finaalis võtavad teistega mõõtu ka kolm ideed Tartu ülikoolist ning üks TÜ ja Tallinna tehnikaülikooli ühisidee.
Projekt «Karbiketrajad» plaanib töödelda laborites kasutatavate pipetiotsikute karbid ümber 3D-printerite filamendiks. Polüpropüleenist jäätmed kogutakse kokku ning purustatakse Tartu jäätmekäitlusettevõttes graanuliteks, nende sulatamisel tekib filament, mida 3D-printerites kasutada.
27. mail kuulutati välja energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt kolm parimat meeskonda. Konkursi esimese koha sai TÜ tudengite projekt «Võta kraanist!».
Teise koha pälvis TTÜ meeskond «Köögisoojus» ainulaadse soojusvaheti väljatöötamise eest ning kolmanda TÜ üliõpilaste projekt «Keskkonnasõbralik jõusaal», mis toob ülikooli spordihalli elektrit tootvad trenažöörid. Kõik kolm said auhinnaks ligi 10 000 eurot, et alustatud projekte edasi arendada.