Ülikool sai teaduse populariseerimise konkursil tunnustada
Riiklikul teaduse populariseerimise konkursil said tunnustuse ERR-i ja Tartu ülikooli teadusuudiste portaal ERR Novaator, sotsiaalpoliitika õppetooli projekt «Euroopa sotsiaaluuring Eestis» ja professor Alvo Aabloo «Garage48 Harware & Arts» ürituste sarja korraldamise eest.
Kategoorias «Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil» sai peapreemia jaanuarikuus alustanud Tartu ülikooli ja ERR-i ühine teadusuudiste portaal ERR Novaator. Portaali tõsteti esile teadusteemade ja teadlaste saavutuste laiapõhjalise ning meisterliku käsitlemise ja avalikkusele tutvustamise eest.
Teadusprorektor Marco Kirm tõi ERR Novaatori tugevusena välja sisuloome kõrge taseme, mille tagab ainulaadne ülikooli kommunikatsiooniasjatundjate ja avaõigusliku meediaorganisatsiooni ajakirjanike koostööd.
«Materjali asjatundlik käsitlemine on loonud Tartu ja teiste ülikoolide teadlaskonnas kanali ja selle töötulemuste vastu usaldust ning isegi teatava konkurentsi oma teemade väljapakkumisel ja kajastamisel,» ütles Kirm. Teadusprorektor lisas, et kanali tugevus seisneb võimekuses käsitleda teadusteemasid laias vaatenurgas ja vahendada eesti teadlaste saavutusi nende organisatsioonilisest kuuluvusest sõltumata.
ERR Novaator valiti tänavu septembris ka 200 kandidaadi hulgast Euroopa 12 parema arendusprojekti hulka.
Kategoorias «Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel» sai peapreemia Tartu ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteaduri Mare Ainsaare juhitav projekt «Euroopa sotsiaaluuring Eestis» tulemuste läbimõeldud ja laiaulatusliku levitamise eest.
Kategoorias «Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel» sai teise preemia üritustesari «Garage48 Hardware & Arts», mis on julgustanud koostööd ning uute tehnoloogiate rakendamist seni vähekasutatud aladel ja sihtrühmade seas. Ürituse erilisus on see, et uute leiutiste kallal töötavad koos väga erineva tausta ning kogemustepagasiga osalejad: elektroonika-, mehhatroonika- ja tarkvarainsenerid, tootedisainerid, kunstnikud, nii praktikud kui ka tudengid.
Peapreemia suurus on 2200 eurot ja II preemia suurus 800 eurot. Auhinna saanutel on edaspidi õigus kasutada märki «Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija». Kõik auhinnatud on kirjas Eesti teadusagentuuri kodulehel www.etag.ee.
Lisa kommentaar