TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitleja eriala tudengid Kristjan Poom, Stefan Hein ja Henessi Schmidt mängivad koos näitleja Volli Käroga uues lühimängufilmis «Väljapääs», milles pööratakse tähelepanu depressioonile ja sellest tingitud enesetappude ennetamisele.
Film räägib 27-aastasest Villemist, kes hakkab pärast suhte purunemist käituma enesehävituslikult. Ta kutsub endaga kaasa sõber Aaroldi, kes on äsja psühhiaatriakliinikust välja saanud, mida Villem aga ei tea. Oma muredest hoolimata soovib Aarold sõbrale toeks olla.
Tartu Ülikool on alates 2009. aastast pakkunud kooliõpilastele võimalust tudengivarjuna huvipakkuva bakalaureuseõppe erialaga tutvuda. Sellest semestrist oodatakse varje ka magistriõppe üliõpilastele.
Valmistoitude valik poeriiulitel on suur ja lai, kuid see ei tähenda, et tootearendajad võiksid kulbi seinale riputada. Tartu ülikooli turunduse magistrandid lõid koostöös tootjaga läätsepaja, mida saab nüüd poest osta.
Maailma parandamiseks tarvilike lahenduste loomiseks ei pea tingimata aastaid ülikoolis õppinud teadlane olema. Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudis alles eelmisel aastal loodud sünteetilise bioloogia õppekava tudengid püüavad juba sel aastal nafta asemel suhkrutest plasti luua. Asendada keemilise tööstuse bioloogilise tööstusega.
Tartu ülikoolis saab õppida erinevaid ettevõtlusega seotud õppeaineid, kus tuleb välja mõelda oma äriidee ja koostada äriplaan. Semestri lõpus esitasid tudengid oma valminud ideid.
Üliõpilastel on kohati väga erinevad mured ja soovid sellele, milline võiks Tartu ülikool olla. Küll aga mõistavad üliõpilased seda, et rektori kui tippjuhi valimine tähendab kogu ülikooli jaoks olulist otsust. Sellepärast oleme üliõpilasesinduses mitu kuud tööd teinud, et üliõpilaskonna erinevad soovid ja mõtted kokku koondada ning ühtseteks seisukohtadeks vormida. Nüüd on üliõpilaskonna volikogu need seisukohad üliõpilaskonna nimel vastu võtnud. Mida siis üliõpilased tahavad?
Wimka ehk Wiljandi mõttekamber on ideede platvorm, kultuuriklubi ja katselabor, mis pakub tudengitele võimalust korraldada endale meelepäraseid kultuurisündmusi ise liigselt riskimata.
Just selliste sõnadega kirjeldas Wimkat selle esimene juht Silvia Käsk. Wimka sündis TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 13. kultuurikorraldajate kursuse algatusel kaks aastat tagasi.
Vaikne tuul, läbi pilve kumav päike, liivaluited ja seto pulmalaul kostumas teiselt poolt künkaid. Just nii algas Taarka pärimusteatri 2016. aasta suvelavastus «Inemise igä», mis etendus kuuel augustikuu õhtul imekaunis Piusa karjääris.
Ülikool on koht, kuhu tudengid tulevad, et omandada õppejõudude kaasabil uusi teadmisi ja saada eeldused selleks, et olla ühiskonna väärtuslik liige. Peale selle mängivad aga nii tudengid kui ka õppejõud olulist rolli, et ülikool ja siin antav haridus areneksid pidevalt ning nende tase muutuks üha paremaks.