8. märtsil antakse Viljandis üle professor Kalju Komissarovi stipendiumid, mis on mõeldud etenduskunstide osakonna üliõpilastele erialaseks enesetäiendamiseks välismaal.
Stipendiumiga väärtustatakse Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse alal. 2000 euro suurune stipendiumisumma jagatakse igal aastal kahe üliõpilase vahel, kellel on oma erialal perspektiivi ning kes on õpingutes olnud tervikuna ja tulemuslikult loominguline ja distsiplineeritud ning pidanud silmas eetilisi väärtusi.
15.–17. veebruarini toimusid TÜ Viljandi kultuuriakadeemias juba 17. tudengite teatripäevad.
Kolm päeva kestnud festivalil valiti publiku lemmikuks Läti Kultuuriakadeemia nüüdistantsu üliõpilaste lavastus «Here», mida tunnustati ka eripreemiaga «Enneolematute maailmade avamine meie ümber». Parima nais- ja meesnäitleja auhinna tõid koju Tartu Üliõpilasteatri näitlejad Kristin Uusna (vasakult esimene) ja Jörgen Sinka (kastiga).
10. ja 11. novembril esietendub Tartu Üliõpilasmajas üliõpilasteatri uuslavastus, Pavel Prjažko teosel põhinev absurdikomöödia «Saak».
Pavel Prjažko komöödia «Saak» on absurditeatrisse kuuluv teos, mida iseloomustab Albert Camus' mõte «Absurd sünnib inimlike ootuste ja maailma meeletu vaikimise vastandusest». Samuti on näidendil selged paralleelid Anton Tšehhovi kuulsa komöödiaga «Kirsiaed», kus ilu sümbol aed hävib tegelaste suutmatuse, ükskõiksuse ja saamatuse tõttu. Saagiga ei osata enam midagi peale hakata, pole enam ideid.
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 10. lennu lõpetajate loodud teater Must Kast alustab minijuubelihooaega uuslavastusega «Caligula».
8. novembril Genialistide Klubis esietenduva «Caligula» lavastaja Lennart Peep ütles, et trupp soovib viiendal hooajal üllatada nii iseennast kui ka vaatajaid. «Viimasel ajal oleme mänginud pigem väikese koosseisuga lavastusi. «Caligula» toob kokku peaaegu terve teatri ning ka ehituslikus mõttes on see üsna mastaapne lavastus,» rääkis Peep.
10.–12. mail toob nüüdisaegse etenduskunsti keskus Kanuti Gildi SAAL Tartusse minifestivali, mille ajal korraldavad TÜ teatriteaduse üliõpilased festivalil esinevate kunstnike osalusel vaatajatele vestlusringe.
Teatriteaduse lektori Hedi-Liis Toome sõnul annab pärast etendust korraldatav vestlusring tudengitele hea võimaluse panna proovile oma teadmised ja oskused. «Tuleb tunda nii nähtud lavastust kui ka olla intervjueerija ja arvestada sellega, et tegu on avaliku sündmusega publiku ees,» ütles Toome.
Öeldakse, et tõeliselt hea ja kvaliteetne on alati see vein, mida sa veel maitsnud ei ole. Või näiteks arutelu, mille haripunkti tunnistaja ma üsna tihti olen: «Kas sa sellest bändist oled kuulnud? Ei? Noh, nemad on igatahes ülihead.»
Vaikne tuul, läbi pilve kumav päike, liivaluited ja seto pulmalaul kostumas teiselt poolt künkaid. Just nii algas Taarka pärimusteatri 2016. aasta suvelavastus «Inemise igä», mis etendus kuuel augustikuu õhtul imekaunis Piusa karjääris.
Sel kevadel tähistab Tartu ülikooli kammerkoor oma 45. aastapäeva lavastusega «Südamepeitjate planeet», mis on loodud spetsiaalselt koori sünnipäevaks.
TÜ vabade kunstide professor Kristiina Ehin on loonud tavapärasel eesti muinasjutul põhineva loo, mis räägib nii kooriliikmeid kui ka kõiki teisi puudutavatest murekohtadest meie elus. Lavastuse teema koorus välja laulutekstidest, mida koor soovis esitada.