Viljandi tudengid etendavad ERM-is „Sinilindu“
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide 15. lennu diplomitööna saab näha fantastilist lugu iseenda ja õnne otsingutest.
„Sinilind“
Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide 15. lennu diplomilavastus „Sinilind“ esietendus 12. aprillil kell 19 Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis.
Näidendi autor Maurice Maeterlinck, tõlkija Indrek Koff. Lavastuses on kasutatud ka katkeid Benjamin Labatut romaanist „Õudne roheline“ (tõlkinud Maria Kall).
- Lavastaja Tõnis Veelmaa (Sõpruse Puiestee)
- Liikumisjuht Tiina Mölder (Zuga)
- Kunstnik Lysette Tint
- Valguskunstnik Mairon Tovstsik
- Muusikalise kujunduse tegid Tõnis Veelmaa ja 15. lend
- Kujundaja Johanna Reinvald
- Produktsioonijuht Anna-Maria Pink
- Lavastaja assistendid: Pamela Ebber, Getriin Kotsar, Isabel Laiapea ja Oskar Viirand
- Laval kultuuriakadeemia etenduskunstide 15. lend koosseisus Eva Maria Aru, Karl Jakob Bartels, Kristin Kalam, Madleen Maria Kirja, Kärt Kokkota, Oskar Kröönström, Keiti Leon, Ria Ranniku, Maria Helena Seppik, Elina Soosaar, Andri Suga, Kristjan Taska, Ronja Marie Tepp, Tuuli Torop, Robin Täpp, Gretten Vaga ja Aleks Mathias Viidik.
„Sinilinnu“ lavastaja, muusik Tõnis Veelmaa on diplomitööd tegevad näitleja- ja lavastajaõppe tudengid kokku viinud kultuuriakadeemia tantsuõppe ja teiste erialade üliõpilastega, kes pakuvad noortele näitlejatele tuge nii lava peal kui ka kujundus- ja korraldustöös. Lavastus paneb noored proovile nii füüsilise teatri väljendusrikkuse, psühholoogilise rolliloome kui ka muusikaliste väljendusvahenditega.
Lavastus annab nüüdisaegse tõlgenduse näitekirjanduse klassikale, Belgia näitekirjaniku, Nobeli preemia laureaadi Maurice Maeterlincki näidendile „Sinilind“. Enamik lugejatest teab seda kui lastemuinasjuttu, teemad iseenda ja õnne otsimise raskustest pakuvad äratundmist aga eelkõige täiskasvanutele.
„Näidendit „Sinilind“ lugesin oma tudengiea alguses ning mõtlesin kohe, kui hästi saab siit paralleeli tõmmata noortega, kes peavad lavaõppes tegelema oma esimeste tõsiste saavutuste ja tagasilöökidega. Meie unistused ja eesmärgid ei oota meid kusagil niisama, nende nimel tuleb pingutada ja edasi liikuda,“ ütles Veelmaa.
Näitleja eriala üliõpilane Andri Suga nentis, et viimasel ajal on tunne, et inimesed otsivadki õnne asemel hoopis iseennast. „Leitu on aeg-ajalt kole. Meile meeldib küll kuulata ja jutustada ilusaid lugusid, kuid just koledad lood on need, mis hoiavad mugavuse ja ignorantsuse eest – kui inetud lood ununevad, siis võime enda teadmata olla millegi koleda kaasautorid,“ rääkis Suga.
Lavastusprotsessis teeb kaasa kogu etenduskunstide praegune teine kursus. Ühes vaatuses, umbes tund ja 45 minutit kestvat lavastust näeb 18. ja 19. aprillil kell 19 Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis.
Lisa kommentaar