November 2018, nr 10
FOTO: erakogu
Dmitry Denisov koos abikaasa Anna ja lastega ERM-is, kus udmurdi rahvarõivais mannekeen kannab Dmitry vanaemale kuulunud kaelaehet tšõrtõveši.

Alates oktoobrist ilmub ajakirjas keeleõppeteemaline artiklisari, kus saavad sõna Tartu Ülikooli välistöötajad ja kohalikud keeleasjatundjad.

Pärast gümnaasiumi lõpetamist ei takista noori miski reisimast, kuni selleks on piisavalt raha. Hiljem tuleb hakata arvestama nii töökoha nõudmiste kui ka perekonnaga.

Osa peresid vahetab elukohta selle järgi, kus on ühe või teise vanema töökoht, teiste perede liikmed aga elavad ja töötavadki eri riikides. Kuidas saavad hakkama Tartu Ülikooli välistöötajate pered?

Oktoober 2015, nr 9
Märksõnad: 

Juunikuus korraldatud TÜ välistöötajate uuringust selgus, et välistöötajad hindavad oma teadlikkust ülikoolis toimuvast keskmiseks. Tähtis roll nende teavitamisel on lähedastel kolleegidel ja üksuste juhil.

Kuigi välistöötajad loevad nii postiloendeid, ingliskeelset uudiskirja kui ka siseveebi, jõuab teave nendeni väikese viivitusega. Samuti ei ole nad mitmetest tugiteenustest üldse teadlikud. Ülikooli tugiteenustega on välistöötajad siiski üldjoontes rahul: väga heaks hinnatakse näiteks eesti keele ja kultuuri kursusi ning vaba aja üritusi.

Juuni 2014, nr 6
FOTO: Andres Tennus
Enim välistöötajaid on matemaatika-informaatikateaduskonnas. Pildil arvutiteaduse instituudi tarkvarasüsteemide dotsent Raimundas Matulevicius (vasakult), tarkvaratehnika professor Marlon Dumas ja ettevõtlussuhete juht Georg Singer TÜ ajaloo muuseumis.
Märksõnad: 

Aprilli lõpus toimus Tartus kaks rahvusvahelist seminari, mille peateema oli välistöötajate kohanemise toetamine. Koos arutleti, milliseid toetusi, võimalusi ja lahendusi pakkuda, et välistöötajad end Eestis kodusemalt tunneksid.

Telli voog RSS - välistöötajad
Telli voog RSS - välistöötajad