FOTO: Andres Tennus

Ideelabor alustab uut hooaega

Uudis

Ideelabor alustab sügishooaega 9. oktoobril kell 16 seminariga «Kick-off Ideation», kus rahvusvahelise kogemusega juhendaja aitab ära tunda võimalusi pakkuvaid ideid ja õpetab leidma sobivaid tiimiliikmeid.

Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul on labori eesmärk olla Lõuna-Eesti ettevõtlike tudengite ja noorte eelinkubaator. See tähendabki suuresti ettevõtlusalaseid seminare ning mentorlust liitunud meeskondadele.

«Kõik Ideelabori liikmeks registreerunud tiimid saavad endale juhendaja, kelle toel saavad nad tõhusamalt edasi liikuda. Koostöö lõpptulemus on selge arusaam oma idee väärtusest ja tulumudelist,» ütles Ahonen.

Möödunud kevadel toimetas Ideelaboris ligi 300 ettevõtlikku noort. Seal alustanud tudengeid võib praegu kohata nii ettevõtluses kui ka Garage48 üritustel ja Startup Estonia üliõpilastele suunatud arenguprogrammis Student VC.

Ahonen toob eelmisest hooajast rääkides välja näiteks programmi Tramm seminarid, rahvusvahelise koostööprojekti Network Globaly Act Locally (NGAL) töötoad ning Vega fondi konkursi korraldamise.

«Märkimist väärib ka see, et eelmisel sügisel Vega fondi toetuse saanud GreenBead võitis tänavu idufirma ReLaDe nime all Euroopa suurimal säästva tehnoloogia idee konkursil Climate Launchpad taaskasutatava pesupesemise süsteemi loomisega kolmanda koha,» on Ahonen uhke.

Sel hooajal loodab Ideelabori tiim oma nähtavust Lõuna-Eesti üliõpilaste ja õpilaste hulgas veelgi suurendada. Meeskondadega on oodatud liituma kõik Tartumaa tudengid, samuti kutseharidussüsteemi õppeasutuste õppurid.

Seejuures ei ole tähtis, kas idee ja esmane ärimudel on juba olemas või mitte. Seminaride käigus saadakse projektijuhtimise ja meeskonnatöö oskused ning õpitakse tundma teisigi ettevõtlusega seotud teemasid.

«Koostöös Charlestoni kolledži ja Nebraska Wesleyani ülikooliga oleme ette valmistamas rahvusvahelist programmi NGAL 2, et aidata kaasa uuenduslike ideede teostamisele. Samuti soovime senisest suuremat koostööd teha kogu Eesti alustavate ettevõtete ökosüsteemiga,» jutustas Ahonen.

Alates oktoobri lõpust toimuvad Ideelaboris seminarid iga kahe nädala tagant neljapäeviti. Ruumid ja saun jäävad avatuks kuni hilisõhtuni, et meeskonnad saaksid ka pärast seminare omavahel ning kohale tulnud mentorite ja idufirmade esindajatega vabas õhkkonnas suhelda.

Seminaride kava ja esinejatega saab tutvuda veebilehel www.ideelabor.ut.ee. Ideelabori sügissemestri lõpetab 11. detsembril toimuv tudengite äriideede konkurss «Kaleidoskoop».

Jaga artiklit

Märksõnad

ideelabor