Kaleidoskoop tõi projektid pildile
Tartu ülikooli majandusteaduskonna sügissemestri ettevõtluskursused lõpetati möödunud aastal 11. detsembril suurejoonelise äriplaanide ja -kontseptsioonide võistlusega «Tudengite äriideede kaleidoskoop».
Ettevõtluskeskuse lektor Mervi Raudsaar selgitas, et «Tudengite äriideede kaleidoskoobi» võistluseks valmis kokku ligi 40 äriplaani ja 30 ärikontseptsiooni, millest tihedas konkurentsis valiti lõpuüritusele 15 parimat. Tartu ülikooli ettevõtlusõppe projektid käsitlesid kõiki ettevõtluse etappe, alates äriideedest kuni olemasolevate kasvusooviga firmadeni.
Tartu ülikooli ettevõttemajanduse instituudi turunduse dotsent Andres Kuusik avaldas lootust, et kaleidoskoobil saavad üliõpilased luua kontakte üritusele osalema kutsutud ettevõtlusmentorite ja -inkubaatoritega, kelle toel pärast õppeaine läbimist oma äriideega edasi liikuda. Juba on ka kuulda, et mitmelgi rühmal vedas ja nad leidsid endale tugiisiku.
Võistlusel esikoha võitnud Viljar Piir tunnistab, et tema oli üks, kes sai kaleidoskoobilt endale mentori. Edasi plaanib ta juba aktiivselt äri käima lükata, praegu valmistab ta toote prototüüpi. Tema tooteks on kitarristidele mõeldud leiutis, mis võimaldab vahetada jämedama keeltekomplekti peenema vastu ja vastupidi ning lihtsustab ka üldist keelte vahetust. «See tähendab, et enam ei pea ostma mitut kitarri, seade ise maksab umbes kümme korda vähem kui keskmine uus kitarr,» rääkis ta. Plussidena toob ta veel välja, et keeltevahetuse aeg lüheneb 70 protsenti ning keeltekomplekte saab korduvalt vahetada.
Viljar Piiril tekkis soov keelevahetuse probleem lahendada isiklikul kaalutlusel. «Kitarride hinna tõttu on mul ainult üks kitarr, bändiga soovisin mängida kõrges häälestuses peenemate keeltega, aga sooloprojekti tahtsin mängida madalas häälestuses jämedate keeltega,» kirjeldas ta. Sellele murele tuli lahendus leida ning nõnda asus ta ajurünnakule, mille tulemuseks oligi StringChangeSystem. Ta usub, et kliente leidub nii Eestis kui ka väljaspool. Plaanid on Viljar Piiril igatahes suured, esialgu ajab ta äri veebikeskkonna kaudu, seejärel soovib laieneda juba jaemüüki.
Lõpuüritusele valitud tiimid pidid esitlema on äriplaani või -kontseptsiooni kolme minuti jooksul žürii ja teiste üritusel osalejate ees ning vastama seejärel küsimustele. Žüriisse kuulusid haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Karin Jaanson, Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tartu abilinnapea Kajar Lember ning ettevõtluskonsultandid Juta Kuhlberg Tartu loomemajanduskeskusest ja Builditi tegevjuht Aleksander Tõnnisson.
Lisa kommentaar