Hullu Teadlase kabinetis tehakse keeleeksperimente
Märtsikuus ootab Hull Teadlane igal laupäeval kell 11–13 kõiki huvilisi Tartu ülikooli muuseumi peamajja toomkirikus, sest tema kabinetis tehakse põnevaid eksperimente, mis on seotud keelega.
1. märtsil uuriti, kui palju on maailmas erinevaid keeli, millised on surnud keeled ja kus räägitakse tagalogi keelt. Sai ka ise testida, millist keelt on kõige raskem õppida ning õpiti erinevaid sõnu meie naaberriikide keeltes.
8. märtsi eksperimendi teema on «Räägi räimele». Päeva jooksul saab teada, kuidas kõnelevad loomad oma liigikaaslaste ja teiste liikidega, millised loomad räägivad tantsides ja kes loomadest aitab lastel rääkima õppida.
15. märtsil keskenduvad eksperimendid eesti keelele ja koos saadakse teada, kus see alguse sai, miks on seda keelt nii raske õppida ning kes leiutas õ-tähe.
Kõne ja kuulmisega tegeletakse 22. märtsil. Siis tehakse ka põnevaid katseid helilainete ja nende võnkumisega.
Kuu viimane eksperiment 29. märtsil keskendub märgikeelele. Räägitakse, millistest märkidest koosneb keel, mida me iga päev kasutame ning uurime, mis on arvutikeeles kasutatavate märkide tähendused. Koos lastega mõeldakse ka ise välja uus keel ning püütakse seda rääkida.
29. märtsi eksperimendi keskpaigas, kell 11.53, jõuab oma pikalt reisilt tagasi ka Hull Teadlane ise, kes räägib kõigile kohalolijatele oma rännakutest ja avastustest.
Hullu Teadlase eksperimenti pääseb uudistama muuseumi tavapäraste piletihindadega. Lisainfo: www.muuseum.ut.ee.
Lisa kommentaar