Millega peaksin arvestama, kui soovin jätkata õpinguid magistriõppes?
2019. aastal võetakse üliõpilasi Tartu Ülikooli vastu 70 magistriõppekava alusel. 20. juunist 4. juulini on oodatud kandideerima nii selle aasta lõpetajad, vilistlased kui ka teiste ülikoolide lõpetajad, kes soovivad õppida eestikeelsete õppekavade järgi. Selleks tuleb kasutada sisseastumise infosüsteemi SAIS.
Ingliskeelsete õppekavade ja eestikeelse õppekava «Infotehnoloogia mitteinformaatikutele» puhul on vastuvõtt 2019/2020. õppeaastaks lõppenud. Nende õppekavade järgi õppimiseks sai kandideerimisavaldusi esitada 15. märtsini.
Suvel saab TÜ-sse astuda 43 eestikeelse õppekava alusel. Neist pooltel toimub õppetöö päevaõppes, pooltel sessioonõppes ja üksikutel õppekavadel mõlemas õppevormis. Kõige parema ülevaate õppetöö korraldusest saab õppeinfosüsteemis õppekava tunniplaani uurides.
Osa magistriõppekavade jaoks peab kandidaat olema läbinud kuni 60 EAP ulatuses erialaseid õppeaineid. Eeldusainete läbimist hinnatakse kandideerimisprotsessi käigus kandideerimisavalduse ja lisadokumentide alusel, kuid soovi korral võib mitteerialase bakalaureusekraadi lõpetanuna taotleda eeldusainete hindamist enne kandideerimisperioodi. Juhul kui magistriõppekaval ei ole kehtestatud eeldusainete nõuet, kontrollitakse kandidaadi sobivust sisseastumiseksami käigus.
Need, kes ei saa sel aastal õpinguid järgmises õppeastmes jätkata või ei soovi õppida täiskoormusega, võivad läbida huvipakkuvaid aineid ja täienduskoolituskursusi avatud õppes.
Arvestada tuleb ka sellega, et vahetult pärast ühe bakalaureusekraadi omandamist on teine sama õppeastme kõrgharidus tasuline.
Lisateavet leiab veebilehelt www.ut.ee/sisseastumine. Kõigi sisseastumist puudutavate küsimustega võib alati pöörduda vastuvõtutalitusse: sisseastumine [at] ut.ee, 737 5625.
Tuuli Kaldma
vastuvõtutalituse juhataja
Lisa kommentaar