Teadlased noppisid nutitegude Kuldõuna
Tartu ülikooli teadlased pälvisid TÜ populaarteadusliku Instagrami loomise eest SA Archimedese konkursil «Kuldõun 2016» esikoha kategoorias «Aasta nutitegu hariduses».
SA Archimedes kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurme sõnul esitati tänavusele konkursile väga palju põnevaid lahendusi alates koolielu digitaliseerimisest ja sotsiaalmeediakanalite ärakasutamisest ning lõpetades kavalate võtetega sisseastumiskampaania raames.
«Tartu ülikooli nutitegu oli silmapaistev kõigi žüriiliikmete jaoks. Meile meeldis, et Tartu ülikool on valinud täiesti teadliku lähenemise Instagrami kanalile ning teinud teadustöö tutvustamiseks eraldi keskkonna. Peale selle on suurepärane, et nutiteo tulemustest saavad osa kõik ja silmapilkselt – igaüks saab Tartu teadustegevustega end kursis hoida,» rääkis Loonurm.
Projekti eestvedaja Kaija Pook tundis rõõmu, et teadustegevuse tutvustamine on sotsiaalmeedia kaudu sedavõrd menukaks osutunud. «Populaarteadusliku Instagrami kontole postitatud pildid ja videod näitavad, kui põnevaid asju Tartu ülikooli teadlased teevad. Mul on hea meel, et saame need telgitagused sotsiaalmeedia kaudu tuua ka laiema auditooriumini.»
Instagram on nutiseadme põhine sotsiaalmeediavõrgustik fotode ja lühivideote jagamiseks. TÜ teadlaste hallatava Instagrami konto eesmärk on tutvustada teadlaste tööd laiemale sihtrühmale – huvilised saavad jälgida teadlaste igapäevatöö telgitaguseid ning vaadata, milliseid põnevaid avastusi ja katseid erialade asjatundjad teevad. Oma teadustööst postitavad praegu pilte 14 erineva valdkonna teadlast.
Kui soovid samuti jagada põnevaid hetki oma teadustööst, siis liitu teadlaste Instagramiga. Saada oma liitumissoov koos lühikese tutvustusega endast ja sellest, mida tahaksid Instagramis jagada 31. jaanuariks projekti eestvedajale Kaija Pookile (kaija.pook [at] ut.ee)">kaija.pook [at] ut.ee). Teadlaste postitustega saab tutvuda: instagram.com/tartuuniversity.
Lisa kommentaar