Kaubandus-tööstuskoda tunnustas ülikoolidevahelist koostööd
Detsembris külastas Tartu ülikooli Eesti kaubandus-tööstuskoja juhatus, et tutvuda ülikooli arenguga, sealhulgas ülikooli pakutavate ettevõtluskoostöö võimalustega.
Kaubandus-tööstuskoja esindajatele pakkus huvi Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli eestvedamisel käivitunud algatus Eesti ülikoolide ettevõtluskoostöö võimaluste pakkumiseks ühisel Adapteri platvormil. Tunnustati tõsiasja, et kõrgkoolid suudavad olla üle konkurentsikammitsaist.
Arutelu käigus hinnati kõrgelt sedagi, et Tartu ülikool on ettevõtlusõpet kõikidele erialadele läbivalt sisse viimas. Nii ei jää kasutamata võimalus olla ettevõtluses aktiivne ning õpinguaegsetest praktikavõimalustest lähtuv lõpetamisjärgne töökoht ettevõttes võiks enamikul erialadel kujuneda pigem tavapäraseks kui erandlikuks.
Üks peamisi aruteluteemasid oli kohtumisel see, kuidas hoida järjest rahvusvahelisemaks muutuvas ülikoolis ja Eestis pärast ülikooli lõpetamist rohkem tipptegijaid, sealhulgas välisüliõpilasi. Ettevõtted saaksid omalt poolt aga pakkuda välistudengitele algul praktika- ja hiljem töökohti.
Kaubandus-tööstuskoja liikmeid kutsuti osalema Tartu ülikooli partnerlusprogrammis. TÜ tehnoloogiasiirde talituse juhataja Kristel Reim rääkis, et näiteks AS Chemi-Pharmi juhataja Ruth Oltjer avaldas soovi koostööks õppevaldkonnas. «Juttu oli nii panustamisest õppekavadesse kui ka praktikavõimalustest. Partnerlusprogrammis osalemisest olid kohe valmis rääkima ka AS Silberauto, AS Baltika ja AS Salvest,» sõnas Reim.
Tartu ülikooli arendusprorektori Erik Puura sõnul oli kohtumisest väga palju kasu. «Saime kindla teadmise, et ülikool liigub oma arengutes ettevõtjatega samal kursil ning nii koostööhuvisid kui ka konkreetseid koostööprojekte tekib järjest juurde,» ütles Puura.
Lisa kommentaar