Tartu ülikool kutsub kokku lepinguõiguse tipud
Euroopa lepinguõiguse tipud räägivad 17.–18. juunil Tartus turu ülesehitamise platvormidest nagu Airbnb, PayPali ja Bitcoini kasutamise lepingutest, «tarkadest» ja pilvelepingutest, digitaalsisust, EL-i lepinguõiguse tulevikust ja muudest digitaliseerimisega kaasnevatest uutest küsimustest lepingu- ja tarbijaõigustes.
Konverentsi peakorraldaja, TÜ tsiviilõiguse professor Irene Kull tõi näite, et paljud meist broneerivad internetis ööbimiskoha Airbnb kaudu ja maksavad kaupade eest kasutades PayPali. «Me ei mõtle aga selle peale, kellega me tegelikult lepingu sõlmime ning kes kaitseb meie õigusi siis, kui vääname näiteks hotellitrepil jala või kui minu raha ei jõua müüjani.»
Konverentsile «European Contract Law in the Digital Age» on oodatud õigusvaldkonna praktikud ja akadeemikud, aga ka huvilised laiemalt. Kull ütles, et tänapäeva turg on üles ehitatud hoopis uutele, platvormipõhistele lepingutele ja see toob kaasa palju küsimusi tarbija õiguste, aga ka ettevõtjate huvide kaitsmise kohta. «Kohal on tõesti moodsa lepinguõiguse tipud, aga ei pea kartma, et arutelu jääb väga õigusteaduslikuks. Digitaalselt sõlmitud lepingud puudutavad meid kõiki.»
Konverentsil esinevad teiste seas Hugh Collins (Oxfordi ülikool), Roger Bronsword (Londoni majanduskool), Gerald Spindler (Göttingeni ülikool), Stefan Grundmann (Euroopa ülikooli instituut) ja Vanessa Mak (Tilburgi ülikool).
TÜ õigusteaduskond korraldab konverentsi koostöös rahvusvahelise Euroopa lepinguõiguse ühinguga (SECOLA). SECOLA on organisatsioon, mis liidab eraõigusega tegelevad akadeemikud ja praktikud ning kuhu kuulub üle 300 liikme. Ühing korraldab igal aastal rahvusvahelise konverentsi päevakajalisel teemal. Sel aastal valiti toimumiskohaks Eesti kui e-riik ja Tartu ülikool kui juhtiv ülikool selles valdkonnas.
Konverents toimub Dorpati konverentsikeskuses. Lisateave: www.secola.voog.com.
Lisa kommentaar