«Kaleidoskoobi» peaauhinna võitja toetab ettevõtlusõpet
11. detsembril toimunud viienda TÜ ideelabori noorte äri- ja projektiideede konkursi «Kaleidoskoop» võitis rollimängul põhinev rakendus Bizplay.
Bizplay aitab arendada ettevõtlusteadmisi ja finantsoskusi, kasutades selleks õppekavasid ja online-vahendeid. Võidumeeskonna ühe liikme, TÜ ettevõttemajanduse tudengi Uku Lillevälja sõnul tuli «Kaleidoskoobi» võit suure üllatusena, sest häid ideid ja ettevõtmisi oli palju.
«Võidetud võimalus osaleda Founder Institute’i programmis aitab meid kindlasti Bizplay arendamisel, turule toomisel ja ettevõtlushariduse edendamisel,» ütles Lilleväli. Rahvusvaheline Founder Institute’i Eesti programm pakub koolitusi idufirmade loojatele.
Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul innustab «Kaleidoskoop» noori olema jätkuvalt ettevõtlik, panema proovile oma võimeid ja oskusi ning looma endale ise unistuste töökoha.
«On rõõmustav, et võistelda soovivate tiimide arv kasvab ning et peale veebi- ja mobiilrakenduste on ka käegakatsutavaid tooteid,» ütles Ahonen tänavuste ideede kohta. Ligi kolmandik võistlevatest tiimidest oli juba enne konkursil osalemist asutanud oma ettevõtte.
Tartu linnavalitsuse preemia saanud 3D Creatonisti idee põhineb 3D-modelleerimisel nutitelefonides. Auhinnaraha kavatseb meeskond kasutada oma idee patentimiseks USA-s.
Tartu maavalituselt auhinna saanud HireYoung’i meeskond soovib võidetud preemiaraha kasutada selleks, et kohandada oma teenus Eesti, Ukraina, Poola ja Saksamaa turule. Nende projekti eesmärk on luua nutikas veebiplatvorm, mis aitab töökogemuseta noortel leida oma praktika- ja tuleviku töökohad ning säästa ettevõtete aega, raha ja vaeva nende tööle võtmisel.
Ajujahi preemia võitis meeskond Laser, kes esitles ideed laseriga lõigatud tarbeesemetest. Heade Mõtete Klubi preemia pälvis RuutjuurKolme projekt – ülikooli muuseumi Hullu Teadlase kabinetil põhinev lauamäng. Liina Jolleri ökoinnovatsiooni eriauhinna võitis WASHD, kelle projekti tuumaks on paindlik jalgrattarent Tartus.
Viljandimaa omavalitsuste liit tõstis esile Triin6 meeskonda, kelle projekti keskmes oli Triinu käsitöö- ja leivakoda. Leoski koolituse eripreemia pälvis õpilasfirma Bison teklikottide valmistamise projekti eest.
Kokku osales konkursil 19 meeskonda. Nende hulgas oli lisaks Tartu ülikooli, Pärnu kolledži ja Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilastele ka Tartu kõrgema kunstikooli ja Tartu kunstikooli õpilasi. Osales ka üks õpilasfirma, Tartu kutsehariduskeskuse meeskond ning mitmeid gümnaasiumiõpilasi.
Kõigil osalenud meeskondadel on võimalus arendada oma äriideed edasi ettevõtlusmentorite toel ning liituda TÜ ideelabori ja üritusel osalenud teiste ettevõtlusinkubaatoritega.
Lisa kommentaar