Marlon Dumas
Tarkvaratehnika professor Marlon Dumas kuulub ühe protsendi maailma enim tsiteeritud teadlaste hulka ning tema CV on aukartust äratav. Eelmisel aastal valiti ta ka Tartu ülikooli realia et naturalia valdkonnas matemaatika-informaatikateaduskonna üheks kolmest parimast õppejõust ning samuti tunnustati teda ühena aasta parimatest programmijuhtidest.
Marlon on oma valikutes silma paistnud meelekindluse ja julgusega, lahkudes kodumaalt Honduraselt Prantsusmaale, kus ta sai bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadid ning paistis silma oma erakordsete tulemuste poolest. Sarnane tähelend saatis teda Austraalias järeldoktorantuuris.
Selle kõige juures on professor Dumas säilitanud terava huumorimeele ning teab mängleva kergusega vastuseid kõikmõeldavatele küsimustele – või siis improviseerib osavalt. Tema kabineti uks on alati kõigile avatud – seda sõna otseses mõttes – ning ta oli esimene, kes avatud ukse poliitika arvutiteaduse instituudis sisse seadis. Tema poole võib tööalaselt pöörduda igasuguse küsimusega, millele ta leiab alati täiusliku lahenduse. Võrdse avatuse ja viisakusega suhtub ta nii töökaaslastesse kui ka tudengitesse.
Õppejõuna on Marlon ka üliõpilaste seas menukas. Tudengitega suheldes on põhiline neid tagant utsitada ning tööle innustada – Marloni puhul on see tõhusus ja tulemuslikkus muljetavaldav.
Palju õnne 22. augustil saabuva juubeli puhul!
Kolleegid arvutiteaduse instituudist
Kommentaarid
Hea CV on see, mis esitleb selgelt ja süstemaatiliselt sinu haridust, töökogemust, oskusi ja saavutusi. Siin on mõned põhielemendid, mis teevad CV-st tõhusa:
Selge ülesehitus: Kasuta loogilist ja lihtsasti jälgitavat ülesehitust, mis sisaldab sektsioone nagu isiklikud andmed, haridus, töökogemus, oskused ja lisainformatsioon.
Isiklikud andmed: Lisa oma täielik nimi, kontaktandmed (telefoninumber, e-posti aadress) ja aadress.
Haridus: Too välja oma haridustee, sealhulgas koolid, mida oled käinud, ja kraadid, mida oled saanud. Alusta kõige hiljutisemast haridusest.
Töökogemus: Kirjelda oma varasemat töökogemust kronoloogilises järjekorras. Too välja töökohad, ametikohad, tööülesanded ja saavutused. Rõhuta konkreetseid kogemusi, mis on seotud tööle kandideeritava ametikohaga.
Oskused: Loetle üles oma oskused, sealhulgas keeled, arvutioskused, erialased oskused jne. Oluline on tuua välja oskused, mis on seotud konkreetse ametikohaga.
Saavutused: Kui sul on märkimisväärseid saavutusi, näiteks auhindu, tunnustusi või olulisi projekte, siis too need esile. See annab hea ülevaate sinu võimekusest ja saavutustest.
Lisainformatsioon: Sellesse sektsiooni võid lisada muud olulist teavet, mis võib olla seotud tööle kandideerimisega, nagu huvialad, vabatahtlik töö, täiendkoolitused jne.
Kohandamine: Kohanda oma CV-d vastavalt konkreetsele tööle, millele kandideerid. Rõhuta oma kogemusi ja oskusi, mis on selles ametikohas olulised.
Korrektne keelekasutus: Veendu, et CV-s ei ole grammatilisi ega õigekirjavigu ning et see on selge ja arusaadav.
Kujundus: Vali lihtne ja professionaalne kujundus, mis ei häiri CV sisu, vaid muudab selle lihtsalt loetavaks.
Pea meeles, et hea CV ei ole mitte ainult informatiivne, vaid ka hästi esitatud ja sihitud konkreetsele tööandjale või ametikohale.
Lisa kommentaar