Eestit tavatsetakse reklaamida e-riigina. Meil on näiteks e-pangandus, e-maksuamet ja e-valitsus, kus pakutakse e-teeninduse kaudu e-teenuseid. E-raamatukogudes loetakse e-lugeriga e-raamatuid. Nagu ontlikule e-riigile kohane, ei puudu meil ka e-(üli)kool ega e-õpe, iseasi, mida e-õppe all silmas peetakse.
Sel aastal tunnistati kvaliteedimärgi vääriliseks 37 e-kursust, kümme neist on seotud Tartu Ülikooliga.
Sel aastal sai Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusi esitada 12. märtsini. Tänavu jagati välja 37 kvaliteedimärki, kõige edukam osaleja oli Tartu Ülikool. Kvaliteedimärk anti kümnele TÜ-ga seotud e-kursusele. Tallinna Tehnikakõrgkool sai üheksa ja Eesti Maaülikool seitse kvaliteedimärki.
MOOC (Massive Open Online Course) on koondnimetus veebikursuse kohta, kus saavad osaleda inimesed üle maailma, eestikeelset vastet sel uuel nähtusel veel pole. Massiivseks teebki sellise kursuse võimalike osalejate arv, mis võib ulatuda tuhandetesse.
Elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse juhataja Lehti Pilt ütles, et kuigi ülikoolis on seni loodud palju avatud õppesisu sisupakettide, õppematerjalide ja videoloengute näol, mis on kõigile huvilistele kättesaadavad, ei saa nende kohta siiski MOOC öelda.