Õppijad hindavad praktilist analüütilise keemia haridust

Uudis

Uuenduslikule analüütilise keemia magistriõppe ühisõppekavale «Excellence in Analytical Chemistry» on avatud vastuvõtt kuni 11. jaanuarini 2017.

Tartu ülikooli analüütilise keemia professori ja magistriõppekava programmijuht Ivo Leito sõnul on viimastel aastatel ses vallas toimunud olulised muutused: «Mõõtmised ja analüüsid on paljude poliitikate, aga ka juriidiliste juhtumite juures muutunud üha tavalisemaks.»

Nii on menukamaks muutunud ka praktiline analüütilise keemia õppekava. «Eelmisel aastal karmistasime sisseastumistingimusi, kuid meie üllatuseks alustas 2016. aasta sügisel õpinguid veelgi rohkem tudengeid. See näitab, et oleme õigel teel,» rääkis Leito.

Analüütilised keemikud on asendamatud asjatundjad nafta-, keemia-, farmaatsia-, materjali-, energia-, keskkonna-, tervishoiu- ja toiduainetööstuses. Näiteks tegutsevad nad protsesside kontrollijatena, kelle ülesanne on tagada, et tööstusprotsessid saastaksid vähem keskkonda ja toodaksid tõhusamalt – vajalikku ainet tekiks rohkem ning jääke vähem. Samuti peavad nad hea seisma selle eest, et toodang oleks puhtam ja paremate omadustega.

Õppekava sobib nii tudengitele, kes on bakalaureuseõppe lõpetanud ning soovivad magistritasandil jätkata, kui ka tegutsevatele keemikutele, kes soovivad oma teadmised ja oskused järgmisele tasandile viia.

Esimesel õppeaastal omandavad tudengid baasteadmised Tartu ülikoolis. Teisel õppeaastal õpitakse ühes kolmest partnerülikoolist Prantsusmaal, Soomes või Rootsis. Eriala saab omandada kolmel suunal: elule keskenduv bioorgaanika, tööstus või tulevikku suunatud sensorid.

Selle aasta septembris alustas ühisõppekaval õppimist 18 tudengit Vietnamist, Filipiinidelt, Venemaalt, Serbiast, Kasahstanist, Hiinast, Sri Lankalt, Nepalist, Leedust, Tuneesiast, Pakistanist, Kreekast, Nigeeriast ja Mehhikost.

Euroopa Liidu rahastuse tõttu on vastuvõtuaeg võrreldes ülikooli teiste rahvusvaheliste õppekavadega varasem. Tegemist on esimese Erasmus Mundus ühisõppekavaga, mida koordineerib Eesti kõrgkool.

Jaga artiklit

Märksõnad

keemia