Tartu võõrustas Eesti suurimat teadusfoorumit
26.–30. juunini toimus Tartus Dorpati konverentsikeskuses rahvusvaheline taimkatteuurimise assotsiatsiooni aastakonverents.
Sinna kogunes enam kui 450 teadlast 41 riigist, et arutleda protsesside üle, mis kujundavad taimede elurikkust, sealhulgas inimtegevuse mõju taimkattele.
«Konverentsi toimumine Eestis sai võimalikuks tänu Eesti ökoloogide ja taimeteadlaste rahvusvahelisele tuntusele. Sellisel tasemel konverentsi korraldamise õigus ning suur osalejate hulk on tunnustuseks Eestis tehtud teadustööle,» märkis TÜ taimeökoloogia professor, akadeemik ja foorumi peakorraldaja Martin Zobel.
Osavõtjate seas olid maailma tuntuimad ja enimviidatud taimeökoloogid, kellest mitmed esinesid konverentsil ka pikemate loengutega.
Näiteks astus üles David Tilman Minnesota ülikoolist USA-st, kes kõneles bioloogilise mitmekesisuse kujunemisest ning selle olulisusest ökosüsteemidele. Philip Grime Sheffieldi ülikoolist Suurbritanniast selgitas kliimamuutuste võimalikku mõju taimkattele.
Suurimate delegatsioonidega olid esindatud USA, Saksamaa, Tšehhi, Brasiilia ja Jaapan. Kokku kuulati viie päeva jooksul 182 ettekannet ning tutvuti 192 stendiettekandega. Lisaks tutvusid maailma taimeteadlased Eesti taimkattega, milleks korraldati ekskursioone Eesti erinevatesse ökosüsteemidesse: Endla rappa, Laelatu puisniidule ning Järvselja ürgmetsa.
Taimeökoloogia suurfoorumit korraldas Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakond.
Lisa kommentaar