Sotsiaal- ja humanitaarteadlased arendavad IKT-koostööd
18. septembril peavad sotsiaal-, humanitaar- ja IT-teadlased Tartus Ahhaa keskuses konverentsi, mille keskmes on omavahelise koostöö arendamine.
Programmi «Horisont 2020» projekti «HubIT» raames toimuva konverentsi üks osa on Tartu Ülikooli korraldatud töötuba sotsiaal- ja humanitaarteadlastele. Seal tutvustatakse valdkonnaüleste projektide edulugusid, projekti tulemusi ja välja arendatud töövahendeid.
«HubIT» juhtpartneri Civitta esindaja Anneli Roose põhjendas projekti suunitlust vajadusega näha info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna innovatsiooniloomes laiemat ühiskondlikku mõju.
«IT-sektor peab innovatsioonis arvestama ühiskonna vajadusi, ootusi ja väärtusi, ning siin ongi oluline sotsiaal- ja humanitaarteadlaste roll,» ütles Roose.
Töötoas arutletakse selle üle, mis on sotsiaal- ja humanitaarteaduste ning IKT koostöö eesmärgid ja kasutegurid, kuidas alustada IKT-valdkonna esindajatega koostööd ning milliseid ühiskondlikke küsimusi tuleks koostöös lahendada.
Ettekande peavad Tartu Ülikooli teadlased Rajesh Sharma arvutiteaduse instituudist, Mihkel Solvak Johan Skytte poliitikauuringute instituudi infotehnoloogia mõju-uuringute keskusest ning Emanuele Bardone haridusteaduste instituudi haridustehnoloogia keskusest.
Aruteludele on oodatud just sotsiaal- ja humanitaarteadlased ning üritusele järgneb vastuvõtt. Huvilistel palutakse osalemiseks registreeruda projekti kodulehel ning liituda üritusega Facebookis.
Projekti «HubIT» toetab Euroopa Liit programmi «Horisont 2020» raames.
Lisa kommentaar