Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi ja Euroopa Parlamendi Eesti büroo eelmise aasta lõpus korraldatud veebiseminaril rääkisid uurijad Maia Klaassen ja Andreas Ventsel, poliitik Urmas Paet ning ajakirjanik Martin Laine infohäiretest ja küberkuritegevusest.
Lapsed vajavad internetis toimetamisel nii vanemate kui ka õpetajate juhendamist, sest lisaks positiivsetele tegevustele võidakse kokku puutuda ka negatiivseid tundeid tekitava sisuga.
Novembri alguses avalikustatud uuringu «EU Kids Online» tulemused viitavad mõningatele probleemidele, millega tuleb Eesti ühiskonnal tahes-tahtmata silmitsi seista. Peale selle panevad tulemused mõtlema Eesti meediahariduse efektiivsusele.
Eesti teismeliste kalduvus internetis igavleda viitab struktureeritud tegevuste nappusele, ütleb meediauurija Lukas Blinka.
«Paljud Euroopa lapsed ja teismelised on internetis igavusest. Nad igavlevad ka netis, aga kasutavad seda ikkagi,» mõtiskleb meediauurija Lukas Blinka. «See tähendab, et neil puudub alternatiiv.»
2015. aastal saavad maailma esimesed teadusajakirjad – Journal des Sçavans Prantsusmaal ja paar kuud hilisem Philosophical Transactions of the Royal Society Inglismaal – 350 aastat vanaks.
Sügavalt teadusesse juurdununa on see trükipressist innustunud suhtlusmudel nüüdseks tekitanud erisuguseid olukordi.