Teated

Teated

Märtsis TÜ aulas: 7. märtsil kell 18 kontsert „Helisevad traditsioonid – Armeenia traditsiooniline muusika“ (piletid enne kontserti kohapealt või Piletilevist); 12. märtsil kell 14 dotsent Virve-Anneli Vihmani avalik loeng „Emakeeled“; 17. märtsil kell 16.15 keskkonnafüüsika professori Heikki Junnineni inauguratsiooniloeng; 20. märtsil kell 18 Kanadast pärit Argyle’i Keskkooli puhkpilliorkestri ja Mart Reiniku Kooli muusikaklasside kontsert, dirigendid Diana Chan, Frances Roberts, Imbi Pärtelpoeg ja Tiiu Loite; 21. märtsil kell 19 kammerkoori Kolm Lindu kontsert „Canticle of the Sun“, dirigent Mikk Üleoja (piletid enne kontserti kohapealt või Piletilevist ja Piletimaailmast); 26. märtsil kell 16.15 laste ja vastsündinute intensiivravi professori Tuuli Metsvahi inauguratsiooniloeng; 29. märtsil kell 16 RAM-i kontsert (piletid enne kontserti kohapealt või Piletilevist).

Pensionäride ühingus Vitae: 17. märtsil kell 13 laulmine, 19. märtsil kell 11 kirjandusklubi, 26. märtsil kell 15 keemikute klubi.

Õpetatud Eesti Seltsis: 11. märtsil kell 16.30 Johanna Rossi ettekanne „Mis on nõukogude kirjanduskriitika?“, 25. märtsil kell 16.15 Monika Reppo ettekanne „Eksootika, romantika ja poliitika – linnukujutised Eesti arheoloogilisel klaasil“. Õpetatud Eesti Seltsi kõnekoosolek toimub aadressil Jakobi 2–230.

4.–6. märtsini on TÜ Delta keskuses loenguseeria „Äri ja Aasia – kiirkursus teadlastelt“. Loengutes tutvustatakse Euroopa ettevõtete kogemust Jaapani juhtimisstiili ülevõtmisest, kultuuridevahelisi paradokse ja mitmekultuurilise ettevõtte strateegia ülesehitamist. Loenguid peavad ja arutelusid juhivad dr Urmas Varblane ja dr Toni Fang (Stockholmi Äriülikool).

4.–31. märtsini on Physicumi galeriis avatud Ede Raadiku näitus „Mina ja minu kujuteldavad sõbrad“. Kunstnik on kindla süsteemi järgi sihipäraselt vaadelnud ja kaardistanud põllukividel eri nurkade ja kallete all olevaid „inimnägusid”. Leitud näod on ta fikseerinud nii koordinaatide kui ka subjektiivsest kogemusest lähtuvate märksõnadega.

7. märtsil kell 13 toimub TÜ muuseumis näituse „Minu elu ülikool“ kuraatorituur. Ringkäiku juhatavad näituse kuraatorid Lea Leppik, Virge Lell, Terje Lõbu ja Külli Lupkin. 1., 8., 15., 22. ja 29. märtsil kell 13 tehakse sama näituse giidituure. Osalemine muuseumipiletiga (5/4 €), TÜ töötajatele ja üliõpilastele on sissepääs tasuta.

7. ja 8. märtsil kell 19.30 on Tartu tähetornis (selge ilma korral) täiskuu vaatlus. Vaatlus kestab 20 minutit. Osalemine on tasuta.

11.–13. märtsini toimub Jakobi 2 õppehoones rahvusvaheline konverents „Disagreements: from Theory to Practice“. Konverentsi eesmärk on täita lõhe teooria ja praktika vahel ning uurida teoreetiliste seisukohtade mõju tegelikele lahkarvamustele. Esinevad Daniel Cohnitz (Utrechti Ülikool, Holland), Gurpreet Rattan (Toronto Ülikool, Kanada), Margit Sutrop ning Folke Tersman ja Olle Risberg (Uppsala Ülikool, Rootsi).

11., 18. ja 25. märtsil kell 12 toimuvad TÜ muuseumis projekti „Kunstnik ja teadlane kogudes: Taavi Suisalu ja Siim Pikker“ näituse „Datafanta“ giidiga lühitutvustused. Osalemine muuseumipiletiga, TÜ töötajatele ja üliõpilastele tasuta.

13. märtsil kell 10 toimub TÜ raamatukogus rahvatervishoiu teaduskonverents „Teaduspõhine õpe, mis aitab otsustada. Rahvatervishoiu magistriõppe 20 aastat Tartu Ülikoolis“. Konverentsil teevad ettekande sotsiaalminister Tanel Kiik, kes räägib rahvatervise arengusuundadest, ning Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse esindaja dr Helena Gomez, kes rõhutab tõenduse tähtsust rahvatervishoiuotsustes. Konverentsi teises osas annavad rahvatervishoiu magistrandid ja doktorandid ülevaate oma käimasolevatest uuringutest Eestis, Norras ja Ühendkuningriigis.

14. märtsil kell 19 toimub ERM-is Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli 75. aastapäeva kontsert „Olemise mustrid“ (piletid Piletimaailmast). Esinevad kõik rahvakunstiansambli tantsurühmad. Kontserdile järgneb hilisööni kestev pidu ansamblitega Kratt ja Rüüt.

17. märtsil kell 18.15 peab Laurits Leedjärv Tartu tähetornis astronoomialoengu „Inimlikud raskused teel tähtede poole“. Tartu tähetornis toimuvad astronoomialoengud maini iga kuu esimesel, kolmandal ja viiendal teisipäeval. Sissepääs on tasuta.

19. märtsil kell 11 toimub Salme 1a–306 seminar juhendajatele teemal „Supervising PhD Students: Roles, Tensions, Research Ethics, Stress, & Support and Communication Models“. Seminari juhatab Auburni Ülikooli emeriitprofessor ja Tartu Ülikooli külalisprofessor James Edward Groccia.

23. märtsil kell 12.15 peab TÜ Johan Skytte instituudis külalisloengu Jaap Ora, kes räägib Euroopa Liidu ja Aasia koostööst. Loeng kannab pealkirja „Euroopa Liit kui globaalsesse julgeolekusse panustaja: EL-i julgeoleku- ja kaitsekoostöö Aasia riikidega“.

Ühiskondlike algatuste inkubaator NULA ootab ideid, kuidas lahendada teravaid sotsiaalseid probleeme. Kuuekuulise programmi lõpus saavad kolm parimat algatust igaüks 25 000 euro suuruse stardikapitali. Lisainfot ja inspiratsiooni saab 11. märtsil kell 15 Tartu loodusmajast, kus esinevad Priit Salumaa (Mooncascade) ja Dan Prits (Köömen). Ideid oodatakse 23. märtsini veebilehele nula.ee.

28. märtsil kell 14 toimub Tartu tähetornis astronoomiahuviliste mälumäng. See on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi taevalaotuse vastu ja soovivad oma teadmisi täiendada. Osalemiseks tuleb kuni neljaliikmelisel meeskonnal ette registreeruda.

31. märtsil kell 18.15 peab Tartu tähetornis astronoomialoengu TÜ füüsika magistrant Rauno Neito. Loengul räägitakse põhjustest, miks peaks või miks ei peaks kosmost koloniseerima, milliseid nõudeid üks edukas koloonia peaks täitma ning kus asuvad peamiselt meie Päikesesüsteemis potentsiaalsed asukohad, kuhu saaksime kolooniaid rajada.

4. aprillil kella 12–19 toimub TÜ peahoones ajalookonverents, millega mälestatakse kunagist õppejõudu Jüri Kukke ja tähistatakse langenud vabadusvõitleja päeva. Konverentsil räägitakse olulistest Eesti lähiajaloo küsimustest ja vastupanuliikumisest.

Jaga artiklit