TÜ Delta majanduskonverents

Uudis

17. mail korraldavad TÜ majandusteaduskond ning ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus Dorpati konverentsikeskuses majanduskonverentsi.

Ajakava:

11.30–12.00 Uste avamine ja hommikukohv

12.00–14.00 Avasessioon

14.00–14.30 Kohvipaus

14.30–17.10 Esitlused paralleelsetes teemaplokkides:

  • Globaalsed trendid
  • Ettevõtlus ja juhtimine
  • Innovatsioonipoliitika I
  • Innovatsioonipoliitika II
  • Finantsvaldkond ja rahandus
  • Innovatsioon, rahvusvaheline majandus ja turundus

17.10–17.25 Paus

17.25–18.40 Kaleidoskoop

19.00–00.00 Pidu

TÜ Delta majanduskonverents keskendub sel aastal uuenduslikkusele. Avasessiooni juhatavad sisse SEB grupi innovatsioonidirektor Mart Maasik ja Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Pärastlõunal jagavad kuues üheaegses teemaplokis oma ala asjatundjad huvitavaid teadmisi ja mõtteid viimase aja kõige innovaatilisemate lahenduste kohta.

Näiteks arutlevadfüüsikalise keemia professor Enn Lust ja majandusteadlane Raul Eamets selle üle, kuidas mõjutavad üleilmsed trendid Eesti majandust järgmise 5–10 aasta jooksul. Kas energia salvestamise tehnoloogia arendamine ja Hiina majanduse tõus toovad Euroopa ja Eesti jaoks kaasa uue majandusõitsengu või hoopis uued turvaohud?

Ettevõtluse ja juhtimise teemaplokis räägib Eesti ühe tehnoloogiamahukama ettevõtte Cleveron AS-i personalijuht Katrin Koovit sellest, kuidas Cleveron on oma eduloo üles ehitanud mõjusale värbamisele ja miks nad seda teevad.

Juttu tuleb ka sellest, et Eesti teeb iduettevõtete asutamise poolest silmad ette enamikule maailma majandushiidudele. Miks aga ikkagi on hea Eestis oma iduettevõttega alustada ja kas see on meie riigile kestlik mudel?

Samuti räägitakse soolisest palgalõhest ja korruptsioonist. Jõukuse eri tasemetes valitseva soolise ebavõrdsuse põhjuseid selgitab Eesti Panga peaspetsialist Jaanika Meriküll.

Peale selle saab kuulata ja vaadata TÜ majandusteaduskonna tudengite lõputööde esitlusi ning elada kaasa Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse Kaleidoskoop põnevale finaalile. Esimeses voorus valitakse välja kümme parimat meeskonda ning teises voorus selgitatakse välja võitja.

Päeva lõpetab pidu Dorpatis, kus esineb ansambel Bossenova. Kõik tudengid, vilistlased, õppejõud ja teised, kes huvituvad majandusmaailma uusimatest suundumustest, on oodatud konverentsil osalema.

Tavapilet maksab 50 eurot. Täpsem kava ja registreerimine kodulehel www.deltamajanduskonverents.ee.

Jaga artiklit