Eelmisel aastal külastas Tartu Ülikooli lahtiste uste päeva enam kui 1700 noort üle kogu Eesti.
FOTO: Andres Tennus

Lahtiste uste päev ülikoolis

Uudis

Tänavune TÜ lahtiste uste päev toimub 27. veebruaril.

Kell 9.30 avab päeva TÜ peahoones rektor Toomas Asser. Kohaletulnuid tervitavad ka esmakursuslaste esindaja ja Viljandi kultuuriakadeemia tudengiansambel. Edasi minnakse üliõpilaste juhatusel üheskoos ülikooli raamatukokku, kus toimub teabeküllane õppekavade infomess.

Kell 11–12.30 saab osaleda interaktiivsel konverentsil. Tulevased üliõpilased saavad teada, kuidas valmistuda sisseastumiseks, milliseid nõuandeid jagavad praegused esmakursuslased oma kogemuse järgi ning kuidas soovitavad vilistlased teha teadlikku erialavalikut. Kohapeal on telefonirakenduse abil võimalik esinejatele küsimusi esitada.

Kell 13–16 toimuvad ülikooli nelja valdkonna ruumides ja TÜ raamatukogus õppekavade töötoad, kus võib lähemalt uurida, mida üks või teine õppekava endast kujutab ning milliste teemadega huvipakkuvatel erialadel tegeldakse.

Muu hulgas õpetatakse, kuidas internetimeeme paremini mõista ja nende abil inimesi mõjutada, kuidas tõhusamalt õppida, kuidas ralliautot meisterdada või traumade korral esmaabi anda. Töötubadesse tuleb ette registreerida.

Kell 14.30 ja 15.30 saab Elektriteatris näha audiovisuaalset videolavastust, mis annab 45 minuti jooksul ülevaate ülikooli õppekavadest.

Need, kelle erialavalik eeldab akadeemilise testi tegemist, saavad eelteadmisi akadeemilise testi infotunnist, mis algab kell 13. Kohapeal saab proovida ka lühitesti.

Huvilistel on võimalik tutvuda ülikooli linnakuga. Ekskursioone korraldatakse Narva mnt 25 ja Narva mnt 89 ühiselamutes ning TÜ spordiklubis. Tasuta saab külastada TÜ muuseume, loodusmuuseumi ja botaanikaaeda.

Tallinnast, Narvast, Pärnust ja Viljandist sõidavad lahtiste uste päevale tasuta bussid. Ka bussisõiduks tuleb ette registreerida.

Rohkem teavet lahtiste uste päeva kohta leiab ülikooli kodulehelt aadressil www.ut.ee/et/lahtised-uksed.

UUENDATUD: Vaata ka UT TV salvestusi lahtiste uste päeva sündmustest: