Tartu Ülikooli suveülikooli traditsioon jätkub
Tartu Ülikooli suveülikool, mis on üks Eesti populaarsemaid ja suurima osavõtjate arvuga suviseid täiendusõppe võimalusi, tähistab sel suvel juba 21. tegevusaastat.
Nagu ikka, saavad kursuslased ka sel suvel nautida suviselt rahulikku ülikoolilinna Tartut, kuid peale selle toimuvad koolitused ka Tallinnas, Pärnus ja Viljandis. Mitmel kursusel saab osaleda hoopis kohale sõitmata, sest need korraldatakse veebis.
Võimalus õppida
Suvekursustel on läbi aastate osalenud ametnikud, sotsiaal- ja haridustöötajad, aga ka eraettevõtete töötajad, kes soovivad saada uusi teadmisi ja oskusi tööelus kasutamiseks. Suur osa kursuslastest on aga eesmärgiks seadnud puhtalt huvialase enesetäiendamise. Suvi pakub teistsugust võimalust mõttekaaslastega suhelda ja kogemusi jagada ning pikkadel soojadel õhtutel on tore ka nautida suvist linnamelu ja tutvuda vaatamisväärsustega.
Täienduskoolitusele on oodatud kõik, sõltumata varasematest teadmistest, oskustest ja haridusest. Suveülikool soovib pakkuda kõigile õppijatele sisukat ja kvaliteetset koolitusprogrammi ning võimalust värskendada oma teadmisi mõnusas suvises meeleolus.
Mitmekülgne mõttevahetus
Kursustel õpetavad ka tänavu ülikooli õppejõud ja oma ala parimad praktikud, kellel on aastatepikkune koolitajakogemus: professorid Tõnu Lehtsaar, Jaan Mikk ja Anneli Saro, lektorid Kaido Soom, Aave Hannus ja Elo Süld, praktikud Kaupo Saue, Karmel Tall, Kadri Ugur jpt.
Õppejõudude tagasiside põhjal võib öelda, et kuigi erisuguse tausta ja erinevate teadmistega sihtrühma õpetamine on keeruline, annab see koolitajale mõtteid ja ideid oma kursuse arendamiseks. Õppimine ja õpetamine on vastastikused protsessid ja osalejatelt saadud väärtuslikke teadmisi saab kasutada ka tasemeõppes.
Praktilised teadmised
Möödunud suve õppijate tagasiside kinnitab, et osavõtjad soovivad ka edaspidi suveülikooli tulla ning neile meeldivad koolitused, mis pakuvad lisaks teoreetilistele käsitlustele ka näiteid elust enesest. Oleme alati väärtustanud osalejate tagasisidet, sest sellest on koolituste arendamisel ja kvaliteedi hindamisel palju kasu.
Igal suvel lisandub juba populaarsust võitnud kursuste kõrvale uusi ja põnevaid – nii ka seekord. Tänavu saavad näiteks kommunikatsioonihuvilised näpunäiteid, kuidas vormistada oma sõnum adressaadile vastuvõetavaks. Tallinnas toimuval sotsiaalse intelligentsuse kursusel antakse ülevaade, milliseid praktilisi oskusi on vaja toimetulekuks erinevates suhtlussituatsioonides. Pärnus õpitakse, missugune on kaubamärgisaadikute tähtsus organisatsiooni maine kujundamisel, ning Viljandis jätkuvad käsitöökursused.
Pakume taas ka varasemaid populaarseid kursuseid, näiteks saab tutvuda Tallinna kirikutega ja õppida kiirlugemise nippe.
Osaliselt veebi teel
Praeguses olukorras pöörame koolituste korraldamisel erilist tähelepanu osalejate tervise kaitsmisele ning järgime riigi ja ülikooli sellekohaseid juhiseid. Koolitused toimuvad väikestes rühmades ja osaliselt ka veebi kaudu. Nii saab osaleda veebikursustel „Kriitiline meediapädevus kriisiolukorras“, „Võistkonnataju arendamine: tähelepanu ja koostöö treening sportmängudes“ ning „Leinanõustamise tehnikad“.
Kevadel toimunud sporditeemalistel kursustel osalenud märkisid tagasisides, et e-täiendusõpe on suurepärane lahendus. Näiteks spordipsühholoogia e-kursustel osalenud orienteerumistreener Elo Saue ütles, et e-õpe ja veebiseminarid aitavad aega säästa. „Hoian kokku palju aega, mis oleks kulunud reisimisele, kuna saan osaleda just seal, kus parajasti olen,“ sõnas ta.
Julgustame kõiki suvel õppima. Siis on aega rohkem ja kindlasti saab suvekursused ka puhkusega ühendada.
Tänavuste suveülikooli kursustega saab tutvuda aadressil ut.ee/suveulikool.
Esta Pilt
TÜ suveülikooli projektijuht
Lisa kommentaar