Teated

Teated

Mais TÜ aulas: 6. mail kell 18 algab Hugo Treffneri gümnaasiumi kevadkontsert; 7. mail kell 15 toimub Tartumaa Aasta Ema 2016 aktus-kontsert; 8. mail kell 16 algab emadepäeva kontsert «Rõõmuks emale»; 12. mail kell 9 algab kaks päeva kestev Eesti-Soome alushariduse juhtimiskonverents; 14. mail kell 18 toimub Tartu poistekoori 55. sünnipäeva kontsert; 15. mail kell 14 toimub I muusikakooli aktus; 16. mail kell 19 algab Tartu ülikooli sümfooniaorkestri kevadkontsert, solistid Andri Annus ja Juan Jose Restrepo Duarte, dirigent Lauri Sirp; 20. mail kell 12.30 toimub väärikate aktus; 21. mail kell 12 algab vilistlaskonverents; 26. mail kell 19 toimub kontsert «Glamuursed ooperi- ja operetihitid!», sporanid Pirjo Jonas ja Karmen Puis, bariton Aare Saal ja klaveril Jaanika Rand-Sirp.

TÜ pensionäride ühingus Vitae: 10. mail kell 13 lauluring; 12. mail kell 13 arstide klubi; 17. mail kell 11 elulooring; 19. mail kell 17 kevadpidu. 

Õpetatud Eesti seltsi ettekandekoosolek: 11. mail esineb Kadri Tael ettekandega «Eesti maareformi läbiviijad: riigimaade ülemad, ringkonnavalitsejad ja teised». ÕES-i koosolek toimub Lossi 3-406 algusega kell 16.15.

1. maist alates on võimalik külastada Tartu ülikooli muuseumi uut näitust «Maailma mõõtmine», mis kutsub avardama oma maailma ja tutvuma lähemalt Eestist pärit maadeavastajatega, kelle avastusretked muutsid maailma. Valikus on erinevad maailmajaod ja eriilmelised piirkonnad, alates arktilisest kargusest ja lõpetades troopilise küllusega. Eestist pärit teadlaste-maadeavastajate panus maailma tundmaõppimisel on olnud üllatavalt suurejooneline. Lisateave: muuseum.ut.ee.

8. mail esietendub Tartu üliõpilasteatri mängitav Aleksandr Vvedenski 1930. aastal kirjutatud poeemdraama «Ümberringi võimalik on Jumal». Antud teksti puhul on tegemist ühe hukatu (dekapiteeritu) seiklusega teispoolsusesse ja siinse ilma vahepeal. Otsides teid Jumala juurde satub ta jõulupeole, kus kohtub Veenuse ja Maaga, kõneleb rahvastega ning seikleb võlumetsas ja saavutab mõistmise alles läbi teise surma kui aeg. Etendused toimuvad Tartu üliõpilasmaja suures saalis aadressil Kalevi 24. Etendused on 13., 14., 20. ja 27. mail ja algavad kell 19 ning 15. ja 22. mail kell 17.

9. mail vaadeldakse Tartu tähetorni aias ja tornis selge ilmaga Merkuuri üleminekut päikesekettast. Tegemist on üsna haruldase taevanähtusega, mille vaatlemiseks on vaja spetsiaalset või filtriga varustatud teleskoopi või binoklit. Merkuuri üleminek algab kell 14.11 ning seda vaadeldakse tähetorni aias nii kaua kui seda on võimalik näha. Lisateave: tahetorn.ut.ee.

1.–4. juunil toimub Tallinnas innovatsioonikultuuri konverents Semiofest. Seminaril räägib enam kui 20 rahvusvahelist asjatundjat oma kogemuse põhjal, kuidas kasutada semiootikat uuendusvõimaluste loomiseks ettevõtluses, disainis ja turunduses. Semiofesti programm hõlmab innustavaid ettekandeid, avatud arutelusid, praktilisi koolitusi, loomingulist bootcamp’i ja ühisüritusi. Lisateave ja piletid: 2016.semiofest.com.

14. mail toimub TÜ Narva kolledžis konverents õppimisest «Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea». Tegemist on lasteülikooli ja väärikate ülikooli ühiskonverentsiga. Konverentsil jagatakse kogemusi õppimisest. Kuidas teile meeldib õppida? Miks teile meeldib õppida? Millised on parimad ja halvimad mälestused õppimisest? Milliseid erinevaid viise õppimiseks olete kasutanud? Kus ja kellelt on hea õppida? Oodatud on lapsed, väärikad, noored ja täiskasvanud. Lisateave: aet.kiisla [at] ut.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

teated