Teated
Jaanuaris TÜ pensionäride ühingus Vitae: 4. jaanuaril kell 15 käsitööring; 5. jaanuaril kell 13 lauluring; 7. jaanuaril kell 13 arstide klubi; 19. jaanuaril kell 11 elulooring ja kell 13 lauluring; 21. jaanuaril kell 11 kirjandusklubi; 25. jaanuaril kell 15 põltsamaalaste klubi; 28. jaanuaril kell 15 keemikute klubi.
6. ja 7. jaanuaril alates kella 12 oodatakse kõiki 1.–5. klassi õpilasi osalema koolivaheaja kunstiakadeemias TÜ kunstimuuseumis. Kunstiakadeemias tegeletakse kunsti ja füüsikaga käsikäes. Räägitakse klaasikunstist ja vaadatakse maailmakuulsa eesti klaasikunstniku Ivo Lille loomingut näitusel «Mälukiri». Uuritakse, millest ja kuidas klaasi valmistatakse ja kuidas selle omadusi eri eluvaldkondades kasutatakse. Räägitakse valguse liikumisest läbi eri materjalide ja proovitakse lihtsate katsete abil, kuidas panna valgust suunda muutma ja muid trikke tegema. Pärast ühist lõunapausi külastatakse Tartu tähetorni ja päev lõpetatakse kunstimuuseumis jõuluehete meisterdamisega. Ühe päeva osalustasu on viis eurot, kaasa võtta lapsele meelepärane söök lõunapausiks. Lisateave: kunstimuuseum [at] ut.ee või 737 5384.
11. jaanuaril kell 17 avatakse Physicumi galeriis näitus 2013. aasta Eesti teadusfoto võistluse parimatest töödest. Näitus on avatud 29. jaanuarini.
14. jaanuaril toimub Ida-Tallinna keskhaiglas teabepäev «Hapruse sündroom eakatel». Teabepäeval räägitakse hapruse sündroomi olemusest ja tähendusest, hapruse sotsiaalpsühholoogilistest põhjustest ning nende märkamisest ja arvestamisest jne. Teabepäevale saab end kirja panna 8. jaanuarini, lisateave kaia.veltmann [at] gmail.com. Teabepäeva korraldavad Tartu ülikool, Tartu ülikooli kliinikum ning Eesti gerontoloogia ja geriaatria assotsiatsioon.
14. jaanuaril kell 11 algab Tartu ülikooli raamatukogus konverents «Õppejõult õppejõule 2016: õpetamise hea tava». Konverentsil arutletakse hea õppimise ja õpetamise üle, jagatakse parimaid meetodeid ja võtteid ning õpitakse kolleegide kogemusest. Aruteludes püütakse üheskoos selgeks teha, mis teeb õpetamise heaks. Pärast ülevaadet praktikakogukondades tehtust kanduvad arutelud töötubadesse, kus analüüsitakse hea õpetamise põhimõtteid. Arutelu alustuseks on välja pakutud esialgsed ideed, kuid nende hulk ja sõnastus ei ole lõplikud. Töötubades saab jagada oma kogemusi ja kuulata kolleegide esitlusi nende tegemistest. Oodatud on kõik õppejõud. Lisateave: mari.karm [at] ut.ee.
15. jaanuaril toimub TÜ ühiskonnateaduste instituudis SJKK aastakonverents «Riigikaitse inimvara arendamine – võimalused ja väljakutsed». Konverentsil räägitakse teaduspõhisusest riigikaitse inimvara arendamisel, tervisest, ideoloogiast, meediast, kommunikatsioonist ja julgeolekust ning kaitseväelasest tsiviilühiskonnas.
17. jaanuaril kell 16 toimub üle Eesti loodava noorte meeskoori projekti «Ärkamisaeg» esimene kooriproov Tartus. Üle Eesti loodakse seitse meeskoori, kes viiakse 2017. aastal noortelaulupeole ja 2019. aastal üldlaulupeole. Ka Tartus luuakse üks koor ja sinna on oodatud nii üliõpilased kui ka õpilased. Esimene proov toimub Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis, Tubina saalis. Lisateave: www.noortemeeskoorid.ee.
Kuni 17. jaanuarini on võimalus esitada kandidaate 2015. aasta parima keeleteo konkursile. Haridus- ja teadusministeeriumi poolt väljakuulutatud konkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist. Kandidaate saab esitada ministeeriumi kodulehel või e-postiaadressil keeletegu [at] hm.ee. Lisateave: www.hm.ee.
Lisa kommentaar