Viljandis kohtuvad džässikoolid
Juuli alguses korraldab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia Rahvusvahelise Džässikoolide Võrgustiku (International Association of Schools of Jazz, IASJ) kohtumise, tuues kokku üle saja džässmuusika õppimise ja õpetamisega seotud inimese kogu maailmast.
2.–7. juulil Viljandis korraldatav kohtumine on osa võrgustiku iga-aastasest tavast üheskoos arutleda džässmuusika õpetamise üle, võtta vastu valdkonda puudutavaid otsuseid, luua kontakte, õppida ja musitseerida.
Kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval loodab, et kohtumine annab hoogu uute piiriüleste koostööprojektide sünnile ja rikastab nii osalejate kui ka kohalike elanike elu.
«Oleme väga uhked, et saame selle kohtumise korraldada, kuna see peegeldab kõike, millesse me usume: kirega muusika tegemist, kultuuri panustamist ning noorte toetamist ja nende võimetesse uskumist,» ütles Sandoval.
Võrgustiku liikmeskõrgkoolide kõige lootustandvamad üliõpilased saavad Viljandis osaleda ansamblites, muusikasessioonidel, salvestusprojektides ja meistriklassides, mida juhendavad tipptasemel muusikud kogu maailmast. Mitmel päeval korraldatakse ka avalikke kontserte Viljandi pärimusmuusika aidas.
Rahvusvaheline Džässikoolide Võrgustik IASJ on loodud 1989. aastal. See on platvorm õpilastele, õppejõududele ja kooli esindajatele üleilmsete sidemete tugevdamiseks ning ideede vahetamiseks. Praegu on võrgustikul liikmeid 40 riigi rohkem kui 80 koolist. Igal aastal korraldab IASJ-i kohtumise üks võrgustiku liige.
Lisa kommentaar