Arstiüliõpilased lähevad õdedena haiglasse appi
TÜ kliinilise meditsiini instituut kutsus meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilasi läbima õendusõppe kiirkursust ja asuma tööle kliinikumi COVID-19 osakondadesse.
„Koroonaepideemia on ähvardavalt laienemas. Kliinikum ja kogu Eesti tervishoid vajavad hädasti abikäsi. Suur puudus on meditsiiniõdedest, kes oleksid valmis COVID-19 osakondades töötama,“ seisis kliinilise meditsiini instituudi juhataja professor Joel Starkopfi üleskutses arstiüliõpilastele.
Detsembri keskpaigaks oli üleskutsele reageerinud 51 üliõpilast, neist kümmekond alustas väljaõpet kohe, teine kursus asub õppima 4. jaanuaril. Väljaõpet tehakse kümneliikmelistes rühmades ja seda korraldab Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Starkopf tõi koolitaja valikut põhjendades esile kõrgkooli standardse ja hea tasemega õenduskoolituse.
Starkopfi sõnul asub suur osa üliõpilasi tööle nakkushaiguste osakonnas, kuid nad liiguvad kliinikumi vajaduste järgi ka teistesse osakondadesse. „Esialgu on nende abi vaja kuni kaks kuud, eks siis näis, milline olukord on,“ lisas ta.
Arstiüliõpilasi on aga üle Eesti COVID-19 osakondades rohkemgi, sest nad on abiks nii praktika raames kui ka praktikaväliselt.
Kliinilise meditsiini instituudi üliõpilaskogu esimees Triin Olde rääkis, et haiglasse appi minemine on suurepärane võimalus omandada praktilisi oskusi, tutvuda lähemalt haiglasüsteemi ja huvi pakkuvate erialadega ning teenida ülikooli ajal erialase tööga lisaraha.
Starkopf rõhutas pöördumises arstiüliõpilastele, et haiglasse appi tulles saavad nad praktiseerida haigete põetamist ja õendustegevust, mis tuleb kindlasti kasuks ka hariduslikust küljest, eriti praeguse veebiõppe ajal.
Kaugõppe tõttu on COVID-19 osakondades praktika tegemine või töötamine ainuke võimalus reaalselt patsientidega kokku puutuda. TÜ kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna otsusel võib kliinikumis toimuda kontaktõpe ainult juhul, kui see on otseselt seotud koroonatõrjega. See tähendab, et peetakse ainult arstiteaduse neljanda kursuse nakkushaiguste ja pulmonoloogia praktikume.
Ülikool on pannud õppuritele südamele, et nende peamine ülesanne on omandada haridust ja koroonapatsientide abistamise kõrval ei tohi õppetöö soiku jääda.
Lisa kommentaar